لوازم تحریر

لیست خرید لوازم تحریر مدرسه

چک لیست خرید لوازم تحریر مدرسه

هیجان‌انگیزترین اتفاقی که از دوران مدرسه به یاد بسیاری از ما مانده است ، خرید لوازم تحریر و وسایل جدید برای سال تحصیلی نو است. هنوز هم گهگاهی با حسرت به ویترین‌های لوازم تحریری‌ها خیره میشویم و دلمان برای آن دوران تنگ میشود ( یادش بخیر ).

این روزها که کم‌کم به ایام باز شدن مدرسه‌ها نزدیک می‌شویم، به تب و تاب خرید مدرسه و شلوغی لوازم تحریر فروشی‌ها هم نزدیک می‌شویم.

دانش‌آموزان از بزرگ‌ترین گروهی هایی هستند که مخاطبان تولید‌کننده‌های لوازم تحریر محسوب می‌شوند. در این روزهای شهریوری، وقت آن رسیده که خرید‌های لوازم تحریر را شروع کنید و برای رفتن به مدرسه آماده شوید.

ما معتقدیم که مهم‌ترین ابزاری که یک دانش‌آموز در کلاس درس احتیاج دارد، ذهن فعال خودش است. اما علاوه بر آن مهم است که برخی ابزارهای ضروری را که در کلاس درس به آن احتیاج دارد، تهیه کند.

برای بسیاری از والدین خرید اول مهر لوازم تحریر به این شکل است که وارد فروشگاه لوازم تحریر می‌شوند و بعد از کمی سرگردانی بین قفسه‌ها و پر کردن یک سبد خرید، جلوی صندوق از خود می‌پرسند که آیا فرزند کلاس‌سومی من واقعاً به این همه وسایل برای مدرسه احتیاج دارد؟

چه فرزند شما در حال آغاز اولین سال مدرسه‌اش باشد، چه به کلاس‌های بالاتر ابتدایی برود یا دانش‌آموز دبیرستانی باشد، یک سؤال در ذهن شما به عنوان والدین می‌پیچد؛ فرزند من به چه لوازم تحریر و ابزارهایی نیاز دارد تا این سال تحصیلی را با موفقیت پشت سر بگذارد؟

این موقیت استرس‌زاست، برای جیب شما گران تمام می‌شود و سؤالی است که به نظر نمی‌رسد با گذشت سال‌ها پاسخ به آن راحت‌تر شود.

اما قرار است امسال خرید لوازم تحریر برای شما متفاوت باشد. برای خرید لوازم تحریر خود امسال با چک‌لیست بازگشت به مدرسه ما آماده شوید. چک‌لیستی که شامل همه چیز از لوازم هنری تا دفتر و دفترچه تا یک ماشین حساب پیشرفته برای محاسبات ریاضی می‌شود.

ممکن است که راه رفتن بین قفسه‌های فروشگاه و دیدن لوازم تحریر مختلف هم نیازهای فرزند شما در مدرسه را به یاد شما بیاورد، ولی داشتن یک چک‌لیست کامل به شما و فرزندتان کمک خواهد کرد چیزی را از قلم نیندازید. همچنین رجوع به یک چک‌لیست معتبر، شما را از خریدهای غیرضروری و اضافه دور نگه می‌دارد. به هر حال چک‌لیست خرید لوازم تحریر قرار است به شما و فرزند دانش‌آموزتان کمک کند.

اولین پیشنهاد ما این است که خود شما به همراه فرزندتان این چک‌لیست را تهیه کنید. بالاخره غیر از لوازم تحریر ضروری که چاره‌ای جز خرید آن‌ها ندارید، دسته‌ای از لوازم تحریر هستند که نیاز شخصی فرزند شما هستند. این نیاز شخصی شاید علاقه‌ها و سلیقه شخصی فرزند شما باشد. شاید هم پروژه‌های درسی خاص فرزند شما یا خواسته‌های سفارشی معلم او باشد.

قطعاً رشته‌های مختلف تحصیلی در دبیرستان‌ها و هنرستان‌ها لوازم تحریر تخصصی احتیاج دارند که باید لیست آن‌ها را از مدرسه فرزندتان قبل از شروع سال تحصیلی درخواست کنید.

این لوازم در این لیست‌های عمومی ذکر نخواهند شد و باید شخصاً آن‌ها را تهیه و در چک‌لیست مخصوص خود وارد کنید.

برای راحتی کار ما لیست‌های جداگانه‌ای برای دانش‌آموزان ابتدایی و متوسطه اول و دوم به صورت جداگانه تهیه کرده‌ایم.

شما برای راحتی کار، مستقیم به سراغ گروه سنی مربوط به خود بروید.
لیست لوازم تحریر برای دانش‌آموزان ابتدایی

 

دفتر ساده ۴۰ برگ، ۶۰ برگ و ۸۰ برگ و ۱۰۰ برگ در سال‌های بالاتر

مداد مشکی نرم

پاک‌کن

مدادتراش مخزن‌دار

مداد قرمز

جامدادی ترجیهاً پارچه‌ای

مداد رنگی ۱۲ رنگ

خط‌کش

ماژیک‌ها

چسب ماتیکی

چسب مایع

قیچی کوچک سرگرد

ظرف ناهار در صورتی که فرزند شما ناهارش را در مدرسه می‌خورد

کوله‌پشتی سبک

جامدادی بزرگ برای لوازم نقاشی

لیوان آب‌خوری

خط‌کش شابلون‌دار

کاور کلربوک برای برگهA4

برچسب برای نوشتن نام دانش‌آموز روی وسایل

کاغذ زنگی در رنگ‌های مختلف

هایلایتر

کاغذ A4

خودکار برای سال‌های بالاتر

لاک غلط‌گیر

گونیا، پرگار، نقاله برای دوره ابتدایی دوم

پوشه دکمه‌دار

جلد نایلونی یا چسبی کتاب

کاغذ شطرنجی
لیست لوازم تحریر برای دانش‌آموزان دبیرستان

مداد فشاری

مغزی مداد فشاری

خودکار روان حداقل در ۴ رنگ

استیک نوت

دفتر

دفترچه یادداشت

ماژیک علامتگذار

لاک غلط‌گیر

زونکن

پوشه دکمه‌دار

کاور کاغذ

کاغذ کلاسور

کلاسور

دفتر کلاسوری

روان‌نویس

خط‌کش

ست پرگار و گونیا و نقاله

ماژیک وایت‌بورد

مداد طراحی

تخته شاسی

پاک‌کن

کلربوک

و…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *